Festiwal Piwa & Festyn Rodzinny Środek Lata Dziecko Mama i Tata!

Dnia 20 i 21 lipca 2019r. odbyła się ll edycja Festiwalu Piwa połączona z Festynem Rodzinnym ,,Środek Lata Dziecko Mama i Tata’’ organizowanym przez Firmę ,,Iroglobal’’.
Wakacyjny klimat świetnie sprzyja tego typu wydarzeniom. To właśnie wtedy na wybrzeżu zbierają się wszyscy Ci, którzy poszukują nietuzinkowych wrażeń, rozrywki oraz niebanalnego odpoczynku nad morzem.

Miejsce wydarzenia nie zostało wybrane przypadkowo. Wszystko odbywało się na terenie nowoczesnego obiektu ,,Apart Hotel Residence’’, który właśnie wtedy obchodził swoje drugie urodziny. Jest to urokliwe miejsce nad morzem Bałtyckim, głównie przeznaczone dla gości ceniących wygodę cisze i bezpieczny wypoczynek.

Organizatorzy imprezy zadbali o wszystkie szczegóły. Cały event został podzielony na różne tematyczne strefy takie jak: strefa browarów, cateringowa, sportu i rekreacji oraz strefę dla dzieci.

1. Strefa Browarów

Zawitało do nas wielu piwowarów, którzy godnie reprezentowali swoje wyroby. Główną atrakcją było piwo konopne ze specjalnie i starannie opracowaną recepturą prosto z browaru  ‘’Stary Browar Kościerzyna,,. Początkowo było zagadką dla każdego uczestnika imprezy, które później okazało się strzałem w dziesiątkę!

Naszą szczególną uwagę przykuł browar,, The Garage Monks’’.  Jest na naszym polskim rynku stosunkowo niedługo, a po mimo to na festiwalu cieszył się ogromnym uznaniem. Jak sama nazwa wskazuje jest to grupa chłopaków, których połączyła pasja do warzenia piwa.  Zaczynali swoją przygodę w garażu, następnie metodą prób i błędów doszli do perfekcji, dzięki czemu stworzyli własny browar i aktualnie rozwijają się na szeroką skalę.

W wydarzeniu brały udział również lokale, dla których piwowarstwo jest wieloletnią tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Jednym z nich był prestiżowy ,,Browar Bytów Kaszubski’’ z browarem prosto z serca kaszub ,oraz ,,Browar Grudziądz’’, którego historia sięga 1850 roku.

Podobny starodawny, zamkowy styl reprezentowała  ,,Piwowarownia’’. W ich wyrobach mieliśmy okazję wyczuć coś specjalnego. Widać, że ten lokal ceni wysoką jakość, a lata pracy nad recepturą sprawiły, że w tym momencie dystrybuują piwo warzone na bazie samych naturalnych składników, sprawdzonych, sezonowych i w miarę możliwości lokalnych zachowując odpowiedni smak.

2. Strefa Cateringowa

Zadbaliśmy o to, aby na Festiwalu nie zabrakło przysmaków pasujących to charakteru wydarzenia.
Szefowie Kuchni Sławomir Miotk oraz Sebastian Cichy przygotowali pyszną zupę piwną. Restauracja ,,BEKA ‘’serwowała przeróżne grillowane przekąski, począwszy od tradycyjnych kiełbasek i karkówki,aż po grillowane warzywa i szaszłyki vege.
Duże zainteresowanie wzbudziła Firma ,,Kolej na Rybkę’’. Jest to mobilna grillo-wędzarnia, stylizowana na Lokomotywę dzięki której każdy mógł delektować się świeżo wędzoną rybką prosto z nad morza.
Była z nami też kultowa ,,Zakręcona Frytka’’. W Polsce podawanie ziemniaka w  takiej formie jest nowością. Przyrządza się go za pomocą innowacyjnych urządzeń i dodaje przyprawy wedle uznania. Takie ziemniaki na patyku mogą urozmaicić imprezę okolicznościową oraz przyozdobić danie w najbardziej wykwintnej restauracji.

3. Strefa Rekreacji

Muzyka jest ważnym elementem każdej imprezy. Na naszym festiwalu zadbała o to grupa muzyczna z Bartoszyc o nazwie ,,Zabij Nudę’’. Jest to zgrana grupa przyjaciół, która założyła Stowarzyszenie ,,B-ce Non-profit’’,która działa od 2009r. Zajmują się głównie organizacją wydarzeń na terenie całej Polski. Ich działania skierowane są głównie do dzieci i młodzieży. Mają na celu zabić nudę poprzez rozwój artystyczny i różnego rodzaju aktywności sportowe na świeżym powietrzu. Sama idea przyświecająca organizacji imprez wynika z ich pasji do kultury Hip-Hop i sportów ekstremalnych. Należy pamiętać, że Zabij Nudę jest miejscem, w którym spotykają się wszyscy aktywni, bez względu na wiek dziedzinę i rodzaj aktywności. Artyści dostosowali utwory specjalnie do charakteru imprezy tym samym nadając luźny, pozytywny klimat wydarzenia.Gościnnie wystąpił również ,,Big Fat Daddy’’. Wokalista przyjechał z najbliższą rodziną,a na scenie wystąpił razem ze swoim synem, co dodatkowo zbudowało rodzinną atmosferę.

Powszechnie wiadomo ze nic nie wzmaga apetytu na dobre piwo, tak jak sportowe emocje. W związku tym zorganizowaliśmy turniej piłki plażowej. Drużyny stojące na podium zostały nagrodzone beczkami piwa prosto z ,,Browaru Kościerskiego’’. Zwycięzcy zaś zostali nagrodzeni weekendem w ,,Apart Hotel Residence’’. Następnie zorganizowaliśmy konkurs ,,Picie piwa na czas’’ w którym bardzo ciężko było wyłonić zwycięzcę. Sponsorami nagród były: ,,Piwowarownia”, ,,The Garage Monks”, ,,Stary Browar Kościerzyna”, ,,Browar Grudziądź” , ,,Browar Bytów Kaszubski”

Festiwal powoli dobiegał końca i przyszedł czas na Stand-Up. Wtedy na scenę zawitał
Michał Kutek ze swoim monologiem. Podzielił się z publicznością ogromną dawką humoru, a większość z nich rozbawił do łez i jednocześnie świetnie podsumował pierwszy dzień Festiwalu. Dla osób, które potrzebowały większej dawki emocji, przegotowaliśmy możliwość skorzystania i zapoznania się z ofertą wypożyczalni skuterów wodnych!
 Ponad to, każdy turysta odwiedzający festiwal, mógł wrócić do domu z tematyczną pamiątką w formie wyrobów z bursztynu.
Na festiwalu gościliśmy też dużą ilość młodzieży. Jak powszechnie wiadomo środek lata to ciężki czas dla osób, które dopiero, co ukończyły szkoły średnie i zastanawiają się nad dalszą ścieżką kariery? Podczas festiwalu Wyższa szkoła Bankowa pomagała im rozwiać wszelkie wątpliwości i ukierunkować swoich potencjalnych absolwentów.

4. Strefa dla dzieci

To była prawdziwy szał!
Dmuchane zjeżdżalnie, zamki, trampoliny to tylko niewielka część atrakcji przeznaczona dla najmłodszych. Zorganizowaliśmy wiele konkursów takich jak: zawody w piciu wody, konkurs na największą bańkę mydlaną oraz zadania sportowe. Następnie był czas na edukacyjne zagadki, z którymi można było się zmierzyć przebijając balon. Dzieci zostały nagrodzone upominkami z Firmy ,,Fanex’’. Nie brakowało również przekąsek takich jak popcorn i wata cukrowa. Najmłodsi korzystali również z malowania twarzy a najodważniejsi z przejażdżki na prawdziwym wielbłądzie! Masę atrakcji przygotował także ,,Sea Park”. To miejsce jednak warto odwiedzić osobiście ze względu na tamtejszą strefę piracką, repliki stworzeń morskich oraz wraku statku. Największe emocje zdecydowanie zafundował,, Park Ewolucji’’, który pozwolił nam cofnąć się do czasów prehistorii. Zrobił mały pokaz z udziałem interaktywnego dinozaura. To było niesamowite widowisko!

Wszystkim Uczestnikom Festiwalu bardzo dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy w przyszłym roku na trzecią edycje Festiwalu ,,Środek Lata Dziecko Mama i Tata’’, którą zorganizujemy z jeszcze większym rozmachem!

Sponsorzy:
Lider opakowania, Selgros Cash and Carry

Patroni medialni:
Good Time Music, Gmina Władysławowo, Kulinarny Szlak, Lębork24Info Piękne Kaszuby, BałtyckaTV, Ziemia Pucka, Gastronom Wybrzeża, Kulinarny Szlak.

Organizatorzy:
Iroglobal, Zabij Nudę, Apart Hotel Residence.

Strefa Browaru:
Stary Browar Kościerzyna
Piwowarownia
Browar Bytów Kaszubski
Browar Grudziądz
The Garage Monks

Strefa Cateringowa:
Wędzarnia Lokomotywa- Kolej na Rybkę
Restauracja Beka
Szefowie Kuchni
Zakręcona Frytka

Strefa rekreacji:
ZABIJ NUDĘ
DJ BRD
Big Fat Daddy
Michał Kutek
Wsb- Wyższa Szkoła Bankowa
Bursztyn
Wypożyczalnia Skuterów wodnych
AVON

Strefa dla dzieci:
Simba- Animacje dla dzieci
Sea Park
Park Ewolucji

 

tekst Kinga Kociołek

Bądź z nami kontakcie